Z życia PTE

Pulp Fiction 18

W Krakowie, w dniach 1-4 grudnia 2016 roku odbyło się kolejne Spotkanie Miłośników Endoddoncji.

więcej


ESE Amsterdam 2016

7-8 października 2016 w Amsterdamie obyło się zebranie naukowe (ESE Research Meeting 2016).

więcej


Pulp Fiction 17

W dniach 3-6 grudnia 2015 r., w Krakowie odbyło się kolejne Spotkanie Miłośników Endodoncji.

więcej


Kongres ESE w Barcelonie

W dniach 16-19 września 2015 r. w Barcelonie odbył się kongres ESE, w którym uczestniczyli Członkowie Polskiego Towarzystwa Endodontycznego

więcej

"VIII Zjazd PTE"

W dniach 19 – 21 czerwca 2015 r., w Chlewiskach, w Hotelu „Manor House SPA, Pałac Odrowążów ” odbył się VIII Zjazd Członków i Sympatyków Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

więcej

"Back to the Roots"

W dniach 6 - 8 czerwca 2014 roku w Hotelu Manor House, w miejscowości Chlewiska odbędzie się X-lecie Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

więcej

VI zjazd PTE

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2013r., w Hotelu "Kawallo", w miejscowości Leonów k. Płocka odbył się kolejny, VI Zjazd Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

więcej

Curriculum Endodontyczne, Edycja 2012

Trzecie Curriculum Endodontyczne, które zakończyło się egzaminem w czasie Sympozjum Endodontycznego Pulp Fiction 14  

więcej

Pulp Fiction 14

W dniach 6-9 grudnia 2012r., w Krakowie odbyło się kolejne Spotkanie Miłośników Endodoncji.

więcej

Pulp Fiction 13

8-11 grudnia 2011r. w Jachrance miało miejsce kolejne spotkanie miłośników endodoncji.

więcej Zebranie Członków podczas Global Endo

Kongres ESE

W dniach 14-17 września 2011r. w Rzymie ESE zorganizowało kongres, w którym uczestniczyli Członkowie Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

więcej

V Zjazd PTE

2-5 czerwca 2011r. w Hotelu "Masuria" w miejscowości Worliny na Mazurach odbył się kolejny, V Zjazd Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

więcej

Pulp Fiction 12

2-5 grudnia 2010 r w Jachrance miało miejsce spotkanie miłośników endodoncji.

więcej

Roots Summit 2010

W dniach od 3 do 5 czerwca 2010r., W Barcelonie, odbyło się spotkanie listy Roots. Z Polski przybyło około 50 lekarzy dentystów, w większości członków Naszego Towarzystwa.

więcej

Zebranie Członków PTE

W dniu 7 maja 2010r. odbyło się w Kielcach zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

więcej

Pulp Fiction 11

3-6 grudnia 2009 r w Jachrance miało miejsce spotkanie miłośników endodoncji.

więcej

IV Zjazd Polskiego Towarzystwa
Endodontycznego


10-13 czerwca 2009

więcej

Pulp Fiction 10

4-7 grudnia 2008 r w Jachrance miało miejsce spotkanie miłośników endodoncji.

więcej

III Zjazd Polskiego Towarzystwa
Endodontycznego


24-27 kwietnia 2008

więcej

Pulp Fiction 9

W dniach 6-9 grudnia 2007 w Jachrance odbyło się spotkanie miłośników endodoncji. Na spotkaniu omawiane były aspekty nowoczesnego leczenia endodontycznego, mikrochirurgii endodontycznej, regeneracji kości i tkanek miękkich po chirurgicznym leczeniu endodontycznym oraz przedzabiegowe planowanie leczenia implantologicznego w programie 3D.

więcej

Konferencja naukowo szkoleniowa lekarzy stomatologów

16-18.11.2007 odbłya się w Bystrem koło Baligrodu konferencja naukowo szkoleniowa lekarzy stomatologów zorganizowana przez krakowską OIL w ramach ksztacenia ustawicznego. Załoge PTE reprezentowali i wygłosili wykłady Wojtek Kożuch - Zastosowanie mikroskopu w endodoncji i procedury endodontyczne czyli o co chodzi w leczeniu kanałowym, oraz Radek Nowak - Jatrogenne powikłania w leczeniu endodontycznym - sposoby zaopatrzenia.

Sesja Stomatologiczna

17 października w ramach comiesięcznej sesji organizowanej przez sekcję stomatologii OIL w Krakowie
członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego dr Wojciech Kożuch wygłosił dwa wykłady.

Tematyka: "Preendo - przygotowanie do zabiegów endodontycznych" oraz "Diagnostyka endodontyczna - anatomia zębów w aspekcie endo"

Dental Ukraina 2007

Polsko - ukraińskie forum endodontyczne Dental Ukraina 2007.

fotorelacja


II Sudecka Sesja PTE

Spotkanie odbyło się w dn.23-25.02.2007 w Hotelu Dębowy w Bielawie u podnóża Gór Sowich.

program imprezy
galeria zdjęć

EndoNarty 2007

Kolejna cykliczna impreza Endonarty odbyła się w dniach 13-20 stycznia 2007. Znakomity klimat tej miejscowości sprawił, że pomimo wyjątkowo bezśnieżnej zimy zastaliśmy doskanałe warunki narciarskie.

więcej


Pulp Fiction 8

W dniach 7 -9 grudnia w Jachrance odbyło się spotkanie miłośników endodoncji. Na spotkaniu omawiane były aspekty ergonomii w stomatologii, zasad dokumentacji fotograficznej, nowoczenego leczenia endodontycznego, regeneracji kości i tkanek oraz diagnostyka w zakresie endo-perio.

więcej

Z okazji III -go Ogólnopolskiego Forum - Ergonomia w stomatologii, które zorganizowała firma Esdent w dniach 6 - 7 października we Wrocłowiu, dr Bartosz Cerkaski reprezentujący Polskie Towarzystwo Endodontyczne wygłosił wykład pt. Procedury ergonomiczne w pracy zespołu stomatologicznego.

zobacz sprawozdanie

Roots Summit
Kongres Endodontyczny Rotts Summit VI www.rootssummit.com w tym roku odbył się w Amsterdamie w dniach 22-24 czerwca 2006.

zobacz sprawozdanie
Endodeska
Zakończyła się pierwsza edycja Endodeski. Było rewelacyjnie! Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę, a Mareczkowi za dopięcie wszystkiego na ostatni guziczek. Za rok na pewno będzie powtórka.

zobacz sprawozdanie


II Zjazd PTE
W dniach 18-21 maja w Starych Jabłonkach odbył się II Zjazd Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

zobacz więcej

Sesja naukowa Polskiego Towarzystwa Endodontycznego Oddziału Sudeckiego.
Spotkanie odbyło się w dniach 03.02.2006-05.02.2006 (piątek - niedziela) w hotelu "Dębowy" w Bielawie. Uczestnikami byli w większości członkowie PTE, zainteresowani aktywnym uczestniczeniem w pracach Towarzystwa i rozwijaniem tej formy współpracy miłośników endodoncji , jako jednej z dróg rozwoju zawodowego.
Spotkanie miało formułę otwartą - uczestniczyli w nim również stomatolodzy nie będący członkami PTE. W sobotę 04.02.2006 roku odbył się zorganizowany przez firmę Esdent wykład oraz demonstracja praktyczna dr Jensa Katzschnera na temat ergonomii pracy w mikroskopie stomatologicznym. Kolejna prezentacja omawiała trudne przypadków leczenia endodotycznego z własnych praktyk członków PTE.
W godzinach popołudniowych na spotkaniu członków PTE dyskutowano o bieżących sprawach Towarzystwa.
Dzień zakończył uroczysty bankiet podczas którego mieliśmy okazję wysłuchać nastrojowego koncertu Jarosława Wasika. Nieliczne wolne chwile spędziliśmy na świeżym powietrzu korzystając z bliskości wyciągów narciarskich w okolicznych Górach Sowich. zobacz więcej

Pulp Fiction 7
Tematyka sympozjum koncentrowała się na współczesnych metodach leczenia kanałowego, dokumentacji fotograficznej i nowych możliwościach diagnostyki radiologicznej.

zobacz sprawozdanie


I Zjazd PTE
W dniach 12-14 maja 2005 roku w Starych Jabłonkach odbył się historyczny I Zjazd Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Współczesna endodoncja poczyniła olbrzymie postępy zarówno w dziedzinie diagnostyki jak i leczenia schorzeń miazgi zębowej oraz patologii tkanek okołowierzchołkowych. Spotkanie stało się forum wymiany myśli i doświadczeń, jak również miejscem dyskusji nad tematami związanymi z działalnością nowo powstałego Polskiego - zobacz więcej.

PTE członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego ESE

Mamy zaszczyt poinformować, że 11 sierpnia 2004 zarejestrowane zostało w Krajowym Rejestrze Sądowym Polskie Towarzystwo Endodontyczne.
Jednocześnie PTE stało się pełnoprawnym, 24-tym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego. Uchwała na ten temat została przyjęta przez Walne Zgromadzenie ESE 20 listopada 2004 w Amsterdamie.
www.e-s-e.org/02_about_ese/full_member_societies.html
zobacz oficjalne pismo ESA
www.e-s-e.org/indexe.htm

Spotkanie założycielskie PTE

W sobotę 22 maja 2004 w Kielcach w hotelu "Tara" powołane zostało do życia Polskie Towarzystwo Endodontyczne (PTE). Grupę inicjatywną nowej organizacji stanowią lekarze praktycy zarażeni nowoczesną endodoncją, skupieni wokół endodontycznej listy dyskusyjnej www.endodoncja.pl.

Członkowie założyciele

fotoreportaż


głosuj na naszą stronęAktualności  |  Z życia PTE  |  Listy dyskusyjne  | Sprawozdania  |  Zdjęcia RTG  |  Katalog stron  |  Adresy praktyk  |  Statut PTE  |  Kontakt  |  Linki

Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie stanowią wyłączną własność autorów i nie mogą być publikowane w formie drukowanej lub elektronicznej bez ich zgody.