Listy dyskusyjne:
endodontyczna
implantologiczna
dla członków PTE


    Endodontyczna lista dyskusyjna

Lista Dyskusyjna Endodoncja powstała między innymi po to by umożliwić kontakt zawodowy specjalistom zainteresowanym tą wąską dziedziną stomatologii. Ten sposób wymiany doświadczeń, konsultacji trudnych przypadków czy omawiania nowych metod leczenia pozwoli poszerzyć nam swoją wiedzę.

Zapisując się na listę proszę pamiętać, że wysyłając wiadomości należy przestrzegać zasad Kodeksu Etyki Lekarskiej i dobrych obyczajów.

Lista przeznaczona jest wyłącznie dla profesjonalistów. W szczególnych przypadkach administrator listy dyskusyjnej zbozen @ endodoncja.pl zastrzega sobie prawo do sprawdzenia, czy zapisujący się na listę jest rzeczywiście lekarzem stomatologiem.

W przypadkach rażącego naruszania netetykiety, administrator listy może zawiesić udział w liście dyskusyjnej.

Jak zapisać się na listę Endodoncja?
Wystarczy wypełnić i wysłać poniższy formularz:

Imię:*
Nazwisko:*
Adres e-mail:*
Numer prawa wykonywania zawodu:*
Miejsce zamieszkania:*
Tel. kontaktowy:*
Nazwa ukończonej Akademii Medycznej:*
Rok ukończenia Akademii Medycznej:*
Uwagi:
 
* pola wymagane

Uwaga! To bardzo ważne.
Osoby, które dokonały wpisu powinny adresować swoje e-maile: endodoncja@endodoncja.pl
Tak adresowane e-maile są natychmiast rozsyłane do wszystkich uczestników Listy Dyskusyjnej Endodoncja

Twój pierwszy list.

Wchodzisz do grona znajomych, którzy staną się wkrótce Twoimi przyjaciółmi. Powinieneś zatem przedstawić się nam - skąd jesteś, jaką uczelnie kończyłeś, skąd wzięło się Twoje zainteresowanie endodoncją, może napisz też o swoim hobby...

Endo nowicjusze.
Jeśli zapisałeś się na listę, choć nie robisz jeszcze zaawansowanej endodoncji pamiętaj, że na liście są ludzie, którzy znają ten temat od podszewki i zawsze chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie, pomogą w konsultacji pacjenta, doradzą w sprawach prowadzenia czy wyposażenia praktyki.

O czym nie chcemy rozmawiać.
Polityka i religia to tematy, które zwykle prowadzą do bezsensownych utarczek, dlatego najlepiej ich unikać.

Kilka zasad netetykiety.
Przeczytaj koniecznie tych kilka porad, pomoże to uniknąć nieporozumień. Zasady netetykiety najkrócej charakteryzuje zdanie ''nie czyń drugiemu co tobie niemiłe''. Nasze maile powinny być czytelne i nie powinny utrudniać życia innym endomaniakom :-)

 • Zawsze wypełniaj rubrykę ''temat'' - ułatwi to ew. odszukiwanie listów. Jeśli dyskusja zboczyła na inne tory staraj się uaktualnić temat.

 • Podpisuj się pod wysyłanymi wiadomościami, Twój podpis i adres mailowy pozwoli na szybką komunikację na priv i jest dowodem czystych i uczciwych intencji.

 • Pod cytowanym tekstem zostaw jedną linię pustą - list będzie bardziej czytelny. Wycinaj załączone zdjęcie, o ile odpowiedź nie odnosi się bezpośrednio do niego. Pamiętaj nie wszyscy mają sztywne łącza.

 • Wiadomości powinny mieć rozmiar możliwie najmniejszy, aby przenosić maksimum informacji przy minimum wielkości maila. Oprogramowanie listy dopuszcza wysyłanie załączników o max. wielkości do 800 KB

 • Nie nadużywaj dużych liter, wygląda wtedy, że KRZYCZYSZ.

 • Zaczynanie zdania wielką literą, a kończenie kropką nie jest wyjątkowo trudne, a znacznie ułatwia zrozumienie 'co autor miał na myśli'

 • Pisząc mail zdanie rozpoczynaj wielką literą, a zakończ kropką. W treści posta używaj znaków przestankowych i diakrytycznych (tzw. ogonków).

 • Pisz zawsze zgodnie z zasadami ortografii. Maile pisane niezgodnie z zasadami mogą być usunięte przez administratora, a użytkownik nagminnie łamiący zasady, ukarany ostrzeżeniem.

 • Prośby o próbki, demonstracyjne płyty CD, wypisanie lub zapisanie na listę kieruj bezpośrednio do osoby, która się tym zajmuje. Słynne ''ja też poproszę'' niepotrzebnie zaśmieca listę.

 • Tematy niestomatologiczne po zaistnieniu na liście powinny być przenoszone na priv i tam dalej dyskutowane.

 • Zabrania się używania słów powszechnie uznawanych za obelżywe i wulgarne.

 • Sprawy prywatne nie mogą obciążać sumienia i świadomości osób, których nie dotyczą. Nie powinny być roztrząsane na forum listy.

 • Zaczerpnij głęboko powietrza, rozluźnij się i zrób wszystko, aby twój mail był napisany w duchu rozmowy. Nadaj mu ludzki i przyjacielski charakter. Wyczuj klimat, a zawsze osiągniesz zamierzony efekt.

 • Co robić, a czego unikać. TAK-posługuj się stroną czynną, traktuj każdy mail jak coś nowego, nadaj wiadomościom konwersacyjny charakter, używaj pełnych zdań, pisz krótko i zwięźle, buduj zdania zawierające najwięcej piętnaście wyrazów,podpisuj maile imieniem i nazwiskiem. NIE-nie śpiesz się z odpowiedzią, aby uniknąć błędów w pisowni lub pochopnych reakcji, unikaj slangu, nie przesadzaj ze skrótami.

 • Cechy niestrawnego maila:

  nienaturalny i napuszony - wszystko, co jest nudne i trąci myszką , nie pasuje do nowatorskiego ducha poczty elektronicznej.

  rozwlekły i kwiecisty - ogromną zaletą maila jest jego krótka forma wypowiedzi, przydługie i pompatyczne maile są do niczego, czasem mniej znaczy lepiej.

  spóźniony - wszyscy liczymy na szybką odpowiedź, mail, który przychodzi po kilku dniach, jest mocno spóźniony.

  szorstki i obcesowy - maile dają okazję do nawiązania osobistego kontaktu. Pisz więc zawsze z myślą o odbiorcy.

  Archiwum listy - tu znajdziesz wszystkie wiadomości od początku istnienia listy (a nawet wcześniejsze, kiedy endodoncja jeszcze nie była wydzielona z listy stomatolog.com.pl ) posegregowane wg wątku, tematu, autora i daty.
  Raz na miesiąc, dostaniesz mail z przypomnieniem o tym, że jesteś członkiem listy dyskusyjnej na serwerze endodoncja.pl. Znajdziesz też w nim informacje o tym w jaki sposób zmienić parametry swojej subskrybcji lub jak się wypisać z listy czasowo lub na stałe.
  Archiwum listy dyskusyjnej znajduje się pod adresem http://archiwum.endodoncja.pl/

  Archiwum jest dostępne tylko dla członków endodontycznej listy dyskusyjnej posiadających aktywne konto w domenie endodoncja.pl ;
  - autoryzacja następuje po podaniu adresu e-mail i hasła do konta pocztowego.
  Dostęp do Twojej skrzynki pocztowej może odbywać się również poprzez stronę http://www.endodoncja.pl/mail
  Autoryzacja następuje po wpisaniu adresu e-mail w polu 'nazwa użytkownika' i hasła do tego maila.
  Wszystkie pytania, problemy i komentarze proszę kierować do opiekuna tej listy serwis@cadea.pl

  Zapraszamy gorąco do czynnego uczestnictwa w Endodontycznej Liście Dyskusyjnej


  konfiguracja poczty e-mail 
  załóż konto e-mail w domenie www.endodoncja.pl

  Administrator listy zastrzega sobie prawo do zawieszenia subskrypcji listy bez podania przyczyny.
 • Aktualności  |  Z życia PTE  |  Listy dyskusyjne  | Sprawozdania  |  Zdjęcia RTG  |  Katalog stron  |  Adresy praktyk  |  Statut PTE  |  Kontakt  |  Linki

  Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie stanowią wyłączną własność autorów i nie mogą być publikowane w formie drukowanej lub elektronicznej bez ich zgody.